Cheerleading

Cheerleading je adrenalinový sport, během kterého lze nabýt spousty zážitků a nových dovedností, jež jsou následně týmově předváděny na českých i mezinárodních soutěžích.

 

Informace

Dark Foxes se věnuje sportovní přípravě dívek a chlapců ve věku od 5 let až po dospělost. Cheerleading je komplexní sport složený z řady různých aktivit, mezi které patří gymnastická průprava, skokové variace a tanec, ale především výhozy, lidské pyramidy a zvedačky, neboli stunty, které jsou charakteristickým prvkem tohoto sportu. Sportovci díky sportu získají komplexní pohybovou průpravu, a zároveň celý sport klade důraz na rozvoj týmového ducha, zodpovědnosti a vzájemné důvěry.

Akrobacie je důležitou součástí cheerleadingu a zahrnuje prvky od těch nejjednodušších, jako jsou kotoul či hvězda, až po obtížnější akrobatické variace.

Stunt je základní složkou tohoto sportu a je tvořen většinou čtyřmi lidmi. “Top” je osoba zvedána a vyhazována ostatními členy, již jsou nazýváni “base-ové”. Ve vzduchu pak top předvádí různé pozice a prvky.

Cheerleading je adrenalinový sport, během kterého lze nabýt spousty zážitků a nových dovedností, jež jsou následně týmově předváděny na českých i mezinárodních soutěžích.

Každý člen DFX má šanci se prosadit a zúčastnit každoročního tryoust do cheerleadingových reprezentačních týmů ČACH junior - senior, který každý rok cestují na Mistrovství světa ICU Worlds v Orlandu, na Floridě.

Cheerleading je olympijský sport.Kdy cvičíme

Středa 16-17:30 Mini + Junior

Pátek 15-16 Mini

Pátek 16-17:30 Junior

Pátek 17-19 Senior

Neděle 10-12 Junior + Family

Neděle 14-16 senior + Masters

Přihlášení: Cheerleading

Instagram

 

Zarezervuj si cvičení

Kontaktní osoba
Vladimír Zajíc
tělocvična ve dvoře - Lannova tř. 238/2
České Budějovice
E-Mail
dfx.cheer@seznam.cz
© 2018 - Smysluplné www stránky tvořené srdcem
Přihlášení uživatele